„9 hete posztoltam egy budapesti női csoportba: »Tudni szeretnéd, miért nem hatott egyetlen krémed sem?« - 412 üzenetet kaptam egy nap alatt"

Tegnap reggel írtam egy posztot. Két mondat volt az egész.
„10 évig dobtam el a pénzem krémekre. Aztán megtudtam, miért nem hatottak. Ha tudni szeretnéd, írj rám."
Kimentem dolgozni. Délben benéztem a telefonomra.
47 üzenet. Délután 3-ra 156. Mire este hazaértem, 412.
És akkor megértettem, hogy nem vagyok egyedül. Hogy több ezer magyar nő ugyanezt érzi. És hogy mindannyiunkat ugyanúgy hazudták.

Engedd meg, hogy elmondjam, hogy jutottam ide.
47 éves vagyok. Krisztina, Budapest. Könyvelő. Két gyerek. 22 év házasság. És 5 egymást követő nyár, amikor nem vettem fel bikinit.


Öt nyár a Balaton-parton hosszú szoknyában, miközben a gyerekeim a vízben játszottak. Öt nyár, amikor a zárt öltözőfülkében öltöztem az nyitott öltöző helyett. Öt nyár, amikor azt mondtam „már nem vagyok bikinis típus", miközben pontosan tudtam, miért bujkálok.


A narancsbőr a combomon, ami minden évben rosszabb lett. A felkarom alatt a bőr, ami elkezdett lengeni. A régi terhességi striák a hasamon, amik kifehéredtek és soha nem gyógyultak.
Elfogadtam. Bepakoltam a bikiniket. Vettem takaró ruhákat. Továbbléptem.


Egészen 9 héttel ezelőttig.


Nyaralásra pakoltunk - megint - és kinyitottam a fürdőszobaszekrényt, hogy elővegyem az úti nesszeszeremet. És megláttam a polcot.

 

47 termék. Krémek, gélek, szérumok, masszírozó eszközök. 10 év alatt vettem mindet. 640 000 forint értékű ígéret, hogy a bőröm feszesebb lesz, a narancsbőröm elhalványul, a testem újra bikini-kész lesz.

 

Néztem a polcot. Néztem a tükröt. És valami megpattant.
Nem szomorúság. Düh.

 

 

Felkaptam egy fekete szemeteszsákot a konyhából és az egész polcot belesöpörtem. A férjem benézett az ajtón. 

„Mit csinálsz?"
„Megkeresem, miért nem hatott ebből egy se."


Aznap éjjel leültem a konyhában a laptop elé a sötétben és elkezdtem keresni. Nem hirdetéseket. Nem kozmetikai oldalakat. 

Tudományos cikkeket. Német, skandináv, amerikai kutatásokat arról, miért veszíti el a bőr a feszességét 40 fölött.


Hajnali kettő körül megtaláltam.


Egy interjú egy német nőgyógyásszal, aki több mint 20 éve foglalkozik 40 fölötti nők bőr- és kötőszöveti egészségével. És valami olyat mondott, amitől felálltam a székből:


„A 40 fölötti nőknek eladott narancsbőr- és bőrfeszesítő termékek 95%-ban BIOLÓGIAI okból nem működnek. Nem rossz minőségűek. Rossz problémát célozzák meg."


A bőr alatt van egy kollagén háló - az a szerkezet, ami feszesen tartja a bőrt, a helyén tartja a zsírsejteket, és megadja a bőrnek a rugalmasságát. 40 fölött ez a háló elkezd szétesni. Ahol szétesik, a zsír átpréselődik - ez a narancsbőr. A bőr meglazul és lóg - ez a csüngő kar. A régi striák fehérek maradnak - mert nincs ami helyreállítsa őket.


Minden probléma, ami elől 5 nyáron bujkáltam, ugyanarra az egy okra vezethető vissza. Egy háló. Különböző helyeken szétesik.


És ami miatt hangosan átkozódtam a sötét konyhában: a kollagén tabletták sem segítenek. Van egy „kollagén-felszívódási rés" a testünkben 40 fölött - a gyulladás blokkolja a lenyelt kollagén útját a hálóig. Beszeded a kiegészítőt. Átmegy rajtad. A háló tovább omlik.


10 év. 640 000 forint. Minden termék a felszínét célozta egy problémának, ami alatta él. És még a kollagén tabletták sem jutottak el odáig.


De a cikk nem ott ért véget.


A német nőgyógyász elmagyarázta, hogy egy vegyület képes áttörni a gyulladásos gáton: a csipkebogyóból származó galaktolipid. Feloldja a blokádot, hogy a kollagén végre eljusson a hálóig.
Egy német formula ezt kombinálta hidrolizált kollagénnel, ami elég kicsi ahhoz, hogy átjusson, amint az út megnyílik. A galaktolipid megnyitja az utat. A kollagén szállítja az építőanyagot. A háló elkezdi megkapni, amire szüksége van az újjáépüléshez.

 

Aznap éjjel megrendeltem. 9 hete.

Tegnap reggel megírtam azt a posztot. 412 üzenet 24 óra alatt. A legtöbben ugyanazt írták: „Krisztina, áruld el, MIT találtál."
Ezért írom most ezt. Mert nem tudok 412 nőnek külön válaszolni. De mindegyikteknek tartozom egy válasszal.
És mert múlt hétvégén kinyitottam a fiókot, ahová öt éve bepakoltam a bikiniket. Kivettem egyet. Felpróbáltam.
És öt nyár óta először nem vettem le magamról.

Öt nyár hosszú szoknyában. 640 000 forint krémekre, amik nem érték el a problémát. 412 nő, aki kérdezi, mit találtam. Ez az.

Nézd meg, mi változtatta meg az életem →

Nézd meg, mi változtatta meg az életem →